31 تير 1398
En | 
🔶بررسی مسائل و مشکلات شهرستان ابرکوه در اداره کل راه وشهرسازی استان یزد

🔶بررسی مسائل و مشکلات شهرستان ابرکوه در اداره کل راه وشهرسازی استان یزد

تاریخ انتشار: 1397/09/06|   بازدید: 94 |  print
 

🔶بررسی مسائل و مشکلات شهرستان ابرکوه در اداره کل راه وشهرسازی استان یزد

دراین نشست، فرماندار، شهردارواعضای شورای شهرابرکوه ومهردشت، با مدیرکل راه وشهرسازی استان یزد دیدار وبه بررسی مسائل و مشکلات  این دو شهر پرداختند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان یزد در ابتدای این نشست، کاظمی نسب  فرماندار این شهرستان به طرح مسائل ومشکلات هردوشهر پرداخت وافزود: ده درصد سهم شهرداری درمسکن مهر،درخواست واگذاری اراضی جهت معوض اجرای پروژهای عمران شهری، ساخت راه و کمر بندی، تامین زمین جهت پارک و فضای سبز مهردشت ، معرفی پروژههای بازآفرینی و تسریع در تهیه طرح های توسعه شهری این شهرستان از جمله عناوین درخواست های این شهرستان می باشد وی از مدیرکل راه و شهرسازی استان خواست تا در این خصوص مساعدت لازم را برای این شهرستان منظور نمایند.

در ادامه دکتر نقصان محمدی در این نشست با عرض خیرمقدم و تبریک عید نبی اکرم ص گفت: شهرستان ابرکوه با توجه به موقعیت خوب جغرافیایی و نقشی  که در نزدیک نمودن 2 فرهنگ  استان های فارس و یزد ایفاء می نماید از جمله شهرستانهایی است که  با سبقه تاریخی اش همیشه مورد توجه مسئولین استان می باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به درخواست های مطرح شده در این جلسه  افرود: درحوزه راهسازی سعی   کرده ایم با توجه به کمبود اعتبارات، بخشی از راه اسفند آباد- صفا شهر را عملیاتی کنیم و ادامه آن را در دستورکار قرار  داده ایم که انشالله به کمک و حمایت فرماندار محترم بتوانیم  حوزه راهسازی این شهر ستان را تقویت کنیم.

وی با تاکید بر جلوگیری از تصرفات اراضی ملی و دولتی که توسط یگان حفاظت این شهرستان صورت می گیرد و باعث حفظ حقوق بیت المال می گردد افزود: با پیگیری هایی استان در خصوص حل مشکلات اراضی تصرفی سالهای قبل" قانون سامان دهی اراضی تصرفی"  ابلاغ گردیده و این اداره کل آمادگی دارد تا در جهت حل مشکل مردم  بر اساس این قانون عمل نماید .
 
این مقام مسئول خاطر نشان کرد ما اعتقاد داریم زمین باید درخدمت آبادنی شهر باشد و برای این منظور آمادگی داریم هرگونه مساعدتی را بر اساس درخواست شهرداری ها  برای توسعه آبادانی شهر انجام دهیم .

در ادامه این نشست به موضوع طرح های بازآفرینی در آن شهرستان پرداخته شد و مقرر شد موارد و درخواست های مربوط به این حوزه را درستادشهرستانی  باز آفرینی شهری مصوب نموده و جهت عملیاتی نمودن این طرح ها دراستان  پیگیری نمایند .
قبل ازسخنان نقصان محمدی هرکدام از حاضرین این جلسه به نوبت به بیان مشکلات و مسائل مربوط به حوزه کاری خود پرداختند.

checkbox

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد