19 آذر 1398
En | 
‍ ‍ بازآفرینی بافت های فرسوده شهر یزد در گرو جذب اعتبارات ملی

‍ ‍ بازآفرینی بافت های فرسوده شهر یزد در گرو جذب اعتبارات ملی

تاریخ انتشار: 1398/03/25|   بازدید: 53 |  print
 

‍ ‍ بازآفرینی بافت های فرسوده شهر یزد در گرو جذب اعتبارات ملی

در دیدار تعدادی از معاونین و مسئولین شهرداری یزد با مدیرکل راه و شهرسازی استان، به موضوع طرح های بازآفرینی شهر یزد اشاره شد و به اجرای این طرح ها برای جلوگیری از توسعه نامتوازن شهر و برگشت جمعیت به بافت تاکید شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان یزد مدیرکل راه و شهرسازی در این نشست با توجه به حمایت های دولت و همچنین تخصیص اعتبارات در حوزه باز آفرینی شهری ، تسریع در تعریف پروژه های متعدد در این حوزه می تواند در جذب حداکثری این اعتبار ملی سازنده باشد.

رضا یادگاری تاثیرات اجرای طرح های باز آفرینی در محلات هدف را موجب باز زنده سازی فضاهای ناکارآمد شهری پیش بینی کرد و خاطرنشان نمود به دلیل وجود زیرساخت های لازم در حوزه خدمات شهری و فضاهای عمومی، کاهش برخی هزینه های شهری دور از انتظار نیست.

وی در ادامه این نشست از شهرداری خواست بعنوان بازوی اصلی اجرای طرح های باز آفرینی شهری به پشتوانه حمایت راه و شهرسازی در تصویب و تامین اعتبارات لازم، از این فرصت مهم پیش رو استفاده کافی را ببرد تا در آینده شاهد یک شهرجهانی منسجم و توانمند در بافت شهری با حضور مردم باشیم.

یادگاری مشارکت مردم را در اجرای این طرح ها،مهم دانست و افزود وجود تسهیلات ویژه و حمایت های دولت در پرداخت وام های مناسب و کم بهره و همچنین وجود تخفیفاتی که در بخش عوارض و صدور پروانه و سایر هزینه های ساخت و ساز پیش بینی شده،برای ساکنین در این بافت ها فرصت مناسبي را فراهم کرده است.

در پایان این نشست ضمن عرض تشکر مجدد از حضور معاونین و مسئولین  شهرداری یزد به نکته نظرات حاضرین درخصوص طرح جامع تجديد نظر پرداخته شد.

دبیر کمیسیون ماده ه شهر یزد از معاون شهرسازی  
شهرداری یزد خواست در صورت امکان با تجهیز امکانات نرم افزاری ثبت مصوبات این کمیسیون را  پس از نهایی شدن در هر کمیسیون بلافاصله اعمال نمایند.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد