| 18 اردیبهشت 1400

En | 

معاون وزیر راه و شهرسازی : ۴۶۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن در دست ساخت است

 معاون وزیر راه و شهرسازی : ۴۶۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن در دست ساخت است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی در سفر خود به یزد گفت: ۴۶۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن در کشور در دست ساخت است که تاکنون ۸۰ درصد آن اجرا شده است.
پنجشنبه، 30 بهمن 1399 | امتیاز: Article Rating
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهر سازی استان یزد، نعمت اله ترکی روز چهارشنبه در بازدید از طرح اقدام ملی مسکن مهریز یزد افزود: ساخت این واحدها و واگذاری آن به متقاضیان واجد شرایط جزو برنامه محوری است که پیگیری و اقدام لازم به عمل می‌اید.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: در استان یزد ۲۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن در دست ساخت و ساز است که تاکنون متقاضیان هشت هزار واحد آن نسبت به پرداخت وجه خود طبق مقررات اقدام و کار با جدیت در حال اجرا می‌باشد .
این مقام وزارت راه و شهرسازی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی تا نیمه اول سال ۱۴۰۲ تمام واحدهای طرح اقدام ملی مسکن احداث و به متقاضیان در سطح کشور واگذار می‌شود.
ترکی بیان کرد: در مهریز ۵۰۰ واحد این طرح با همکاری فرمانداری، شهرداری و راه و شهرسازی در دست اقدام است و طبق برنامه ۱۶۰ واحد آن تا نیمه اول سال آینده تحویل و بقیه تا سال یک هزار و ۴۰۲ اقدام می‌شود.
مهریز در ۳۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه سبز باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی راه و شهرسازی خاطرنشان کرد، شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.
سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط است.
تصاویر
  • معاون وزیر راه و شهرسازی : ۴۶۰ هزار واحد اقدام ملی مسکن در دست ساخت است
ثبت امتیاز
نظرات
ﺳﻪشنبه, 05 اسفند,1399
guBzbRyPqFpLoVMc
ﺳﻪشنبه, 05 اسفند,1399
MgAlQVjpebEa
نظر جدید

جستجو

گروههای خبری

برچسب ها

آرشیو زمانی