| 18 اردیبهشت 1400

En | 

با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر راه و شهرسازی انجام گرفت؛

 با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر راه و شهرسازی انجام گرفت؛

بهره برداری از اولین پروژه مسکن ملی کشور در استان یزد
چهارشنبه، 18 فروردین 1400 | امتیاز: Article Rating
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان یزد، دکتر طالبی در آیین آغاز عملیات ساخت ۱۳۰ هزار واحد مسکن برکت و بهره برداری از ۳۰ هزار واحد مسکن محرومین کشور با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که با حضور ویدئو کنفرانسی دکتر محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، استان یزد را استان پیشرو در بهره برداری از پروژه های اقدام ملی مسکن در کشور عنوان و تصریح کرد: با حمایت های وزیر راه و شهرسازی و همراهی های ستاد اجرایی فرمان امام، اولین پروژه مسکن ملی کشور با ۴۰ واحد در استان یزد به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه یازده ماه پیش در استان آغاز شد، اظهارداشت: این پروژه در کمتر از ۱۰ ماه اجرا شد که از این لحاظ، رکوردی در کشور محسوب می شود.

استاندار یزد پروژه های اقدام ملی مسکن استان از استانداردهای لازم ساخت و ساز برخوردار است، تصریح کرد: برای احداث واحدهای مسکن ملی از مصالح مرغوب استفاده شده و از طرفی تمامی مصالح بکار رفته در چیدمان آن ها ساخته دست هنرمندان بومی است، که از این نظر این پروژه ها نمودی از تاریخ و فرهنگ کشور محسوب می شود.

دکتر طالبی ادامه داد: این شاخصه و ویژگی می تواند به نوعی برای همه مجریان پروژه های ساخت مسکن در کشور الگوی باشد تا با اتکا به آن، مفهوم خانه ایرانی را در بخش مسکن جا انداخته و توان داخلی را برای تجهیز، چیدمان و دکوراسیون خانه های کشور با استفاده از صنایع دستی خوب و مرغوب کشور به نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به ساخت هفت پروژه اقدام ملی مسکن با همراهی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان یزد، عنوان کرد: یکی از این پروژه ها امروز به بهره برداری رسید و شش پروژه دیگر در حال آماده سازی است.

استاندار یزد اضافه کرد: یک پروژه دو هزار واحدی نیز در استان آماده کلنگ زنی است که لازم در این راستا از همه حمایت ها، همراهی ها و مساعدت های ستاد اجرایی فرمان امام در بحث مسکن سازی تشکر کنیم.

دکترطالبی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه استان یزد در حوزه طرح اقدام ملی مسکن فراتر از برنامه های اجرایی ابلاغی قدم برمی دارد، عنوان کرد: برنامه ریزی ها و اقدامات لازم برای احداث شش هزار و ۵۷۲ واحد مسکونی در استان انجام شده و متناسب با آمادگی متقاضیان پروژه ها در حال انجام است.

وی با اشاره به فعال شدن طرح اقدام ملی در تمام شهرستان های استان، به بیان برخی دغدغه ها و چالش های موجود در این زمینه پرداخت و گفت: یکی از درخواست های ما افزایش تسهیلات بانکی، کاهش نرخ سود تسهیلات و افزایش مدت زمان پرداخت تسهیلات است.

استاندار یزد ادامه داد: امیدواریم تامین اعتبار مناسبی برای مباحث آماده سازی بعضی از پروژه ها و تخصیصات زیربنایی مورد نیاز صورت گیرد.
تصاویر
  • با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر راه و شهرسازی انجام گرفت؛
ثبت امتیاز
نظرات
دوشنبه, 30 فروردین,1400
سلام و عرض خسته نباشید. بهره برداری کردید چرا تحویل نمیدید
چهارشنبه, 08 اردیبهشت,1400
QZJevaLDtCA
چهارشنبه, 08 اردیبهشت,1400
fdDQkGbuW
نظر جدید

جستجو

گروههای خبری

برچسب ها

آرشیو زمانی